#2 Jaké signály ženského těla rozhodně nepodceňovat

a co je příčinou mnoha ženských chorob.
Pokračování tematického cyklu Zdraví ženy.
„Zdraví se nedá koupit – zdravím můžeme jen zaplatit.“

Co je příčinou mnoha ženských onemocnění

▪ Příčinou mnoha ženských chorob je narušení vaginální mikroflóry, která poskytuje ochranu našim reprodukčním orgánům.

▪ Normální mikroflóra se na 90 % skládá z laktobacilů, které produkují kyselinu mléčnou. Normální prostředí ve vagině je kyselé (pH 3,3). Kyselé prostředí zabraňuje pronikání veškerých patogenů a omezuje většinu nejnebezpečnějších bakterií. Proto je hodně důležité i to, co používáme na mytí na intimní hygienu, v době menstruačního krvácení i co si zavádíme do pochvy.

▪ Pokud z nějakého důvodu (např. z důvodu dlouhodobého užívání silných antibiotik) se počet laktobacilů snižuje, je volné místo obsazeno jinými mikroorganizmy, které způsobují:
bakteriální vaginózu – je způsobena přemnožením bakterií v důsledku nevyvážené poševní mikroflóry. Vyznačuje se šedobílým či šedým výtokem, který je doprovázen „rybím“ zápachem. Tento výtok je vodnatý. Ale jsou i případy, kdy projevy nejsou takto znatelné, proto se doporučují pravidelné preventivní prohlídky u gynekologa.


Bakteriální infekce se často projevuje u těhotných žen. Pokud máte na toto onemocnění podezření, navštivte svého gynekologa, protože neléčený zánět může ohrozit těhotenství.

Dále způsobuje kandidózu – je to plísňová infekce vyvolaná kvasinkou (houbou) jménem Candida albicans, která se v těle rozmnožila z důvodů nesprávného stravování, cukrovky, léčby širokospektrálními antibiotiky a podobně.

▪ Příčinou narušení vaginální mikroflóry může být také obyčejné oslabení imunity, které pomyslně otevírá bránu infekcím a může vést k rozvoji různých zánětlivých procesů, a dokonce i rakoviny děložního čípku. Velice důležitá je podpora imunity organizmu.

Jaké signály těla bychom rozhodně neměly podceňovat, abychom se vyhnuly zdravotním problémům?

▪ svědění pochvy, pálení, výtok nebo zápach

▪ nepravidelná, dlouhá, bolestivá menstruace

▪ výskyt nadměrného ochlupení

▪ prudký nárůst hmotnosti o 8-10 kg

▪ bolest v podbřišku

Co pro vás znamená zdravý život?

Zajímavá otázka, kterou si můžete dámy položit je: „Co pro vás znamená „zdravý život“? Jaké jsou hlavní pilíře vašeho zdravého života? Jaké aktivity, činnosti máte spojené se zdravým životem?

A kolikrát se těmto aktivitám nemůžete věnovat jenom proto, že vás zrovna trápí PMS, pálení, svědění, inkontinence…

Zdraví – to je aktivní život, kreativita, energie a potenciál, které nám pomáhají dosahovat cíle a plnit si své sny.

Trochu statistiky. Podle Světové zdravotnické organizace naše zdraví závisí na těchto ukazatelích:

55% tvoří životní styl,

18% tvoří dědičnost, i když my se umíme dost často vymlouvat, nebo zdůvodňovat své nemoci právě dědičností a říkáme: to měla moje maminka, nebo moje babička – tak já to budu mít určitě taky…. Tak toto je akorát programování naší mysle. Mějme na paměti, že dědičnost tvoří pouze 18 %.

17% prostředí

10 % zdravotní péče

Jasně z toho vyplývá, že zdraví si musíme chránit a my k tomu máme skvělé pomocníky ve formě fyto-produktů, které vám postupně představím a které jsou vyráběny dle receptur tradiční čínské medicíny. Pojďme si proto říct pár i pár informací o tradiční čínské medicíně.

Hlavní odlišnost čínské medicíny od medicíny západní spočívá v tom, že čínská medicína pohlíží na člověka jako na součást přírody, jako na celek, odkud pak pramení komplexní (holistický) přístup ke zdraví jako celku. Nesnaží se léčit jednotlivý orgán, ale zkoumá stav celého organizmu, vnitřní vztahy a působení na samotnou příčinu onemocnění, nikoliv pouze na jeho projevy.

Základ, na kterém stojí celá filozofie tradiční čínské medicíny je harmonie. Harmonie v člověku a v interakci mezi člověkem a přírodou.

Proč narušení rovnováhy v těle vede k nemocem

Celá složitá struktura lidského těla je podle teorie čínské medicíny spojena s životní energií  – čchi. Celý lidský organizmus je neoddělitelně spjat s okolní přírodou, je její součástí. A právě z té interakce – organizmu a okolního prostředí vzniká životní energie.  Všechny bytosti vznikají z energie čchi, a všechny živé věci jsou na čchi závislé.

Pohyb čchi v těle probíhá po energetických drahách (meridiánech). Existuje 12 hlavních meridiánů, po nichž se energie pohybuje v těle, a 8 meridiánů vedlejších. Čchi prostupuje lidské tělo a je efektivní pouze v případě, že jej vyplňuje ve správném množství, že každý orgán je naplněn jeho vlastní čchi, která současně nepřechází do jiného orgánu.

A právě to narušení pohybu čchi může způsobovat různé nemoci. Zásadní význam pro fungování lidského organizmu má vyvážený stav dvou protikladných principů a to je jin a jang a jejich úplná harmonie. Jin – charakterizuje hmotné složky těla a jang – jeho funkce. Jin chrání jang a narušení této rovnováhy vede k nemoci.

Už staří léčitelé chápali, že je důležitější zdraví udržet než se zabývat léčbou, proto tradiční čínská medicína je ve velké míře zaměřena na prevenci chorob. Za nejúčinnější metody léčby jsou považovány akupunktura, aromaterapie, bylinná terapie.

Podle čínských léčitelů bylinné přípravky:
▪ působí jemněji
▪ obsahují méně toxických látek než syntetické přípravky
▪ nejsou při správném použití návykové
▪ nevyvolávají alergie
▪ nepotlačují obranné síly organizmu

Právě o důležitosti rovnováhy mezi jin a jang říká i citát z knihy: Chuang-ti nej-ťing (黃帝內經), kde se říká:

„Být ve shodě s principem jin – jang znamená život, být v rozporu s ním – znamená smrt.“

Proto by léčba měla být provedena dříve, než nemoc vznikne, a klid je třeba zajistit dříve, než se porucha projeví.

A právě tento Princip harmonizace energií a funkcí organizmu tvoří základ našeho programu „Ženské zdraví“, který je založen na metodách tradiční čínské medicíny a využívá přednosti fototerapie, aromaterapie a akupunktury.

A opět u toho zdůrazňuji prevenci, tzn. nečekat, až…. Ale začít používat vhodné, kvalitní produkty, které místo toho, že chrání vaše oblečení, tak aby chránily spíše vaše zdraví.

Zajímá vás program ženské zdraví? Zamluvte si 20 minutovou konzultaci ZDARMA na emailu: anna@annabartosova.eu

Komentáře

Přidat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Vaše osobní údaje budou použity pouze pro účely zpracování tohoto komentáře.