Dámy, jak jste na tom vy v oblasti ženského zdraví? Měly jste někdy bolestivou menstruaci, výtoky, svědění, pálení, záněty močového měchýře a močových cest? Znáte nějakou ženu ve svém okolí, která má myomy, cysty, endometriózu, zánět vaječníků, polypy, eventuelně i nádor?
Lékařské statistiky mluví o zvýšeném výskytu nemocí a jejich konstatování je naprosto děsivé:
Zdravá žena prý prakticky neexistuje.
Rychlé životní tempo současného moderního života, neustálý tlak na výkon, jídlo ve spěchu a kopa starostí se na našich životech nepříznivě odráží, a to zejména na našem zdraví.
Poplašné signály ženského těla
Podle lékařských statistik patří 1. místo v seznamu onemocnění ženských pohlavních orgánů bez
ohledu na věk, v období mezi stabilizací menstruačního cyklu (ke stabilizaci dochází v období až 2 let od začátku menstruace) a menopauzou:
▪ nádorovým onemocněním, benigním nádorům a to:u dospívajících dívek mezi 10-20 rokem – se jedná o cystické novotvary na vaječnících, v prsu a změny na děložním čípku, u žen v reprodukčním věku zase frekvence výskytu benigních, nezhoubných nádorů stoupá na 50 % – jsou to nádory prsu, polypy na děložním čípku, cysty, endomentrioza,
Statistiky uvádějí, že počet nádorových onemocnění stoupl od roku 1980 až 5krát! – což je velice varující až alarmující nárůst těchto onemocnění.
Na 2. místě v onemocnění ženských pohlavních orgánů je:
▪ dysmenorea, neboli poruchy menstruačního cyklu a poruchy reprodukce
Tady je zajímavý fakt, že zejména gynekologové pro děti bijí tzv. na poplach, protože téměř každá dívka se potýká s abnormálním průběhem utváření menstruačního cyklu: buď se jedná o časný nástup – již v 8-9 letech, nebo naopak absence menstruace ještě v 16-17 letech.
Mezi další problémy patří bolestivá menstruace, pro kterou jsou typické křeče, nebo stálá bolest v dolní části břicha, v bederní a křížové oblasti, která často vystřeluje až do stehen.
Sem řadíme i PMS – premenstruační syndrom, např. únava, tlak v podbřišku a křeče, bolesti hlavy, otoky nohou, nebo někdy je to takový pocit, že jsme celé oteklé, také se mohou dostavit i lehké deprese, podrážděnost a změna sexuální touhy. Uvádí se, že PMS pravidelně zažívá až 85 % žen.
Na 3. místě v žebříčku ženských pohlavních chorob najdeme:
▪ různé záněty, např. (zánětlivé procesy) záněty dělohy (endometrióza), vejcovodů a vaječníků (adnexitida), pochvy (colpitis)
Na 4. místo můžeme zařadit:
▪ patologické klimakterium – tzn. klimaktérium, čili ženský přechod nastává dříve v důsledku chirurgického zákroku a tady se uvádí, že u těchto žen je zvýšené riziko srdečních chorob.
Co je typické pro výše uvedené choroby je: nedostatek výrazných příznaků: tzn. žena se potýká např. s nepatrným svěděním, pálením, výtokem, nebo mírným zápachem, proto obvykle nevyvolávají větší znepokojení a nemoc tak může přejít do chronické formy – a to už je žel vážnou hrozbou pro ženy, častokrát mající za následek např. neplodnost, mimoděložní těhotenství, bolesti v pánevní oblasti, které jsou často příčinou ženské invalidity.
Řešení můžeme najít:: v pravidelné detoxikaci/pročištění a odkyselení organizmu, hormonální rovnováze, dále je to naše mentální nastavení, práce s emocemi, energetická rovnováha – tady bych zdůraznila práci s naším energetickým systémem.
Velice důležitá je ale prevence, které bychom měly věnovat náležitou pozornost.
Naše zdraví je zodpovědnost každé jedné z nás.
Pro 20 minutovou konzultaci zdarma ohledně ženského programu pro vás mi pište na email: anna@annabartosova.eu